O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Z życia szkoły » Staż w Anglii 2018
Staż w Anglii 2018

 

Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli z Garwolina


International vocational training for students and teachers from Garwolin

Od 02-11-2018 do 29-02-2020 w naszej szkole jest realizowany projekt w ramach programu Erasmus+.

Celem głównym projektu jest realizacja 160 godz. staży zawodowych dla 25 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Uczniowie będą podzieleni na 2 grupy obejmujące następujące zawody: Gr. 1 – 15 osób (uczestnicy kształcący się w zawodzie Technik elektryk (5 osób), mechanik (5 osób) i budownictwa (5 osób), Gr. 2 – 10 osób (uczestnicy  kształcący się w zawodzie Technik informatyk (5 osób) i Technik usług fryzjerskich (5 osób);  . 

Cel główny obejmuje także realizację 80 godz. staży w formie job-shadowing dla jednej grupy 10 nauczycieli szkoły w zakresie informatyki, mechaniki samochodowej, budownictwa, fryzjerstwa i elektryki.

Cele projektu są zgodne z priorytetami programu Erasmus+ (Przewodnik na rok 2018), z założeniami strategii Europa 2020 oraz zidentyfikowanymi potrzebami szkoły, jej uczniów i absolwentów oraz kadry dydaktycznej.

Uczniowie podczas miesięcznego pobytu w Wielkiej Brytanii będą odbywać staż i jednocześnie realizować swoją szkolna praktykę zawodową. Takie założenie stanowi innowację w szkolnym programie nauczania. Realizacja staży zawodowych pozwoli na poszerzenie wiedzy technicznej i praktycznych umiejętności zawodowych przez uczniów – przyszłych informatyków, fryzjerów, elektryków, mechaników samochodowych i budowlańców. Umożliwi im także poznanie nowych i ciekawych metod i technik stosowanych w swojej profesji. Nauczyciele to pedagodzy i praktycy z wieloletnim stażem pracy. Będą doskonalić swój warsztat pracy w formie job-shadowing w firmach angielskich.

Praktyki dla uczniów i nauczycieli w Anglii będę dużą szansą poznania innej kultury i mentalności oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Uczestnicząc w praktykach zagranicznych młodzi ludzie podniosą swoje kwalifikacje i kompetencje miękkie, co ułatwi im odnalezienie się na rynku pracy. Z zagranicznym doświadczeniem i nowymi kompetencjami po zakończeniu edukacji młodzież może ubiegać się o pracę zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej. 

 

Dokumenty:

  1. Regulamin rekrutacji 2018 - uczniowie
  2. Regulamin rekrutacji 2018 - nauczyciele 

Podziel się z innymi:
Facebook - Lubię To:Sobota, 19 Października 2019
imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
3,931,716 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.