Warsztaty fryzjerskie - SP w Górznie

W grudniu młodzież z kl. I TUF i III TŻiUG pod opieką nauczycieli spędziła czas na warsztatach fryzjerskich i gastronomicznych w Szkole Podstawowej w Górznie. Celem spotkania było wprowadzenie w nastrój  Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne dekorowanie pierników. Podczas warsztatów powstały prawdziwe dzieła sztuki, które z pewnością ozdobią nie jedną choinkę  w rodzinnym domu.

AMBULANS KRWIODAWSTWA W STYCZNIU!!!

15 stycznia 2020 (środa)
Ambulans kwriodawstwa w naszej szkole

Artego w Zakopanem

W listopadzie uczennica Anna Salamończyk z klasy IV TUF uczestniczyła  w  pokazie fryzjerskim marki Artego w Zakopanem.  Prostota, natura i romantyczny klimat to propozycja Artego na ten sezon. Zaproponowane fryzury są odpowiedzią na najnowsze trendy, w których królują pudrowe róże, granaty oraz odcienie srebra i szarości.

50 LAT MINĘŁO.... Jubileusz naszej szkoły!!!

30 listopada Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie uroczyście obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Święto rozpoczęło się o godz. 12 mszą świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po eucharystii uczestnicy przeszli przed budynek szkoły, gdzie została poświęcona i odsłonięta jubileuszowa tablica pamiątkowa ufundowana przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Odsłonięcia dokonali poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, dyrektor Ewa Flaga oraz wieloletnia nauczycielka Barbara Kalbarczyk.

BARTŁOMIEJ KONOPACKI STYPENDYSTĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

4 grudnia 2019 w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów poświadczających otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z naszej szkoły stypendium otrzymał Bartłomiej Konopacki, uczeń klasy czwartej Technikum nr 2 w zawodzie technik informatyk.

Dać uśmiech innym

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Kuchnia Polska na Mazowszu - polskie skarby kulinarne

W dniu 22 listopada w Warszawie odbył się XI ogólnopolski konkurs kulinarny „Kuchnia Polska na Mazowszu – polskie skarby kulinarne”  Towarzyszył mu również: konkurs kelnerski, konkurs serwisu synchronicznego i konkurs hydrosommelierski.  Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to:  kucharze-Agata Domańska i Hubert Masny z III klasy TŻiUG, kelnerka – Dominika Żaczek z klasy IV TŻiUG, hydrosomelierzy – Julia Liczbarska, Julia Słowińska i Klaudia Walicka  z klasy III TŻiUG.

Danie z okrasą

W dniu 14 listopada 2019 roku odbył się szkolny konkurs kulinarny  " Danie z okrasą". Gościem honorowym i przewodniczącym jury był sam Karol Okrasa. Tytuł konkursu z jednej strony nawiązywał do nazwiska znanego kucharza a z drugiej strony wskazywał na temat przewodni dań konkursowych. Uczestnicy mieli bowiem przygotować dowolne danie okraszone skwarkami , zaprawą, śmietaną ale też ozdobione , ubarwione i upiększone.

Odwiedziny w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie

Z okazji 100-lecia  Służb Sanitarnych i 65-lecia powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej klasa III TŻiUG wraz z wychowawczynią Anną Liszewską odwiedziła Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie. Uczniowie  zapoznali się z prezentacją dotyczącą  historii powstania Stacji.

EUROELEKTRA

Już kolejna olimpiada za nami. Tym razem 7 listopada odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA. Rozgrywki odbywają się w trzech etapach dla trzech grup tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej.

Niedziela, 19 Styczenia 2020
imieniny: Marta, Henryk, Mariusz