Gala wręczenia nagród za udział w I Edycji Konkursu Opiekun Stypendysta roku 2017/2018

Decyzją Komisji powołanej przez Zarząd Województwa Mazowieckiego  tytuł laureata konkursu Opiekun Stypendysty roku 2017/2018 w rejonie siedleckim w ramach projektu ,, Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych’’ realizowanego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 został przyznany p. Justynie Chlipalskiej i p. Annie Liszewskiej.

Mistrzostwa Klas I w Piłce Nożnej

Uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wygrali Mistrzostwa Klas I w Piłce Nożnej. Zawody, które są tradycją w naszej szkole, zostały rozegrane w środę 12 września. W pierwszej rundzie reprezentacje klasy I rywalizowały w grupach. Po dwie najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, gdzie kl. I TI pokonała I K 2:1, a kl. I TŻiUG wygrała z I MPS 3:0.

Narodowe Czytanie

Narrację oraz  wprowadzenie do każdego czytanego fragmentu powieści przygotowała Izabela Odziemczyk Dadas z ZS nr 2 w Garwolinie.  W czytaniu udział wzięli dyrektorzy placówek oświatowych, a także dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna. W rolę bohaterów powieści wcielili się uczniowie i nauczyciele szkół średnich prowadzonych przez powiat oraz Liceum Katolickiego z Garwolina. A wszystko w oprawie muzycznej uczniów z garwolińskiej „Dwójki”.

Zaproszenie

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie serdecznie zaprasza Panią Dyrektor na uroczystą Mszę Św. w intencji Honorowych Dawców Krwi, która odbędzie się 16 września 2018 roku o godzinie 10:00 w Kolegiacie Pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie .Po Mszy Św. nastąpi odsłonięcie i poświecenie tablicy, która będzie wyrazem podziękowania za „dar krwi” Honorowym Dawcom Krwi...

Każda kropla się liczy

W Polsce krew oficjalnie oddaje się tylko honorowo, a więc bez gratyfikacji finansowej. Zabieg trwa kilka minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (1 jednostka). U większości ludzi ten ubytek nie powoduje żadnych skutków ubocznych (mały procent krwiodawców może odczuwać chwilowe zawroty głowy, które mijają po krótkim wypoczynku).

Ambulans Krwiodawstwa
12 września 2018 (środa), godzina 8.30 !!!

Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO

Zawodowcy na start - PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Projektodawcą jest Unia Producentów Przemysłu Mięsnego z siedzibą w Warszawie. Jest to związek pracodawców zrzeszający podmioty branży mięsnej. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. W projekcie bierze udział 7 szkół kształcenia zawodowego: 4 z powiatu sochaczewskiego, 1 z powiatu garwolińskiego, 1 z powiatu ciechanowskiego, 1 z powiatu mławskiego.

Zawodowcy na start - obsługa czujników TPMS

Uczniowie klasy III mechanik pojazdów samochodowych oraz III i IV technik pojazdów samochodowych brali udział w kursie obsługa czujników TPMS. Zakres tematyczny kursu obejmował m. in. rodzaje systemów TPMS i ich charakterystyka, rodzaje czujników i ich dobór, programatory czujników i narzędzia warsztatowe, konfiguracje oraz aktualizację urządzeń, praktyczne programowanie czujników do różnych samochodów na kole oraz przed montażem na feldze, obsługę systemów TPMS za pomocą złącza diagnostycznego DLC/CARB, analizę kodów błędów i kompletnych raportów praktycznych problemów serwisowych.

Zawodowcy na start -toczenie i frezowanie

Uczniowie klasy III mechanik pojazdów samochodowych oraz III i IV technik pojazdów samochodowych brali udział w kursie toczenie i frezowanie. Zakres tematyczny kursu obejmował m. in. instrukcję: obsługi tokarki, mocowania i ustawiania narzędzi, mocowania i ustawiania wirnika rozrusznika, toczenie powierzchni komutatora wirnika rozrusznika, mocowanie wirnika alternatora, toczenie pierścieni ślizgowych wirnika alternatora, konserwację i czyszczenie wirnika po toczeniu.

Podsumowanie szkolnego konkursu frekwencyjnego w roku szkolnym 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Podsumowany został też za cały rok szkolny konkurs frekwencyjny. I miejsce zajęła klasa II TE z łącznymi punktami 146, II miejsce klasa II TPS z łącznymi punktami 106, III miejsce klasa I TŻ i UG z łącznymi punktami 125.

Dla zwycięzców nagrodą będzie jednodniowy wyjazd na wycieczkę w miejsce wskazane przez wychowawców i uczniów.

Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca klasa ma zorganizowane wyjście do pizzerii/kina.

Czwartek, 20 Września 2018
imieniny: Renata, Filipina, Eustachy