Pasja Smaków

”to co zrobiły dziewczyny z Garwolina z kurczakiem to prawdziwe mistrzostwo świata. Życzyłbym wszystkim restauracjom takich pracowników”

XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej - awans do następnej rundy

Kolejny powód do radości zapewnili nam uczniowie z technikum elektrycznego oraz technikum pojazdów samochodowych. Miesiąc temu w naszej szkole odbył się pierwszy etap Olimpiady Wiedzy Technicznej, a już otrzymaliśmy wyniki. Aby uzyskać wymagane 16 pkt i zakwalifikować się do dalszych eliminacji należało udzielić poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania testowe, oraz rozwiązać przynajmniej jedno zadanie z treścią.

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

W bieżącym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, którego celem było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów, która jest niezbędna przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w lekcjach, podczas których poruszane były zagadnienia o ubezpieczeniach społecznych, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy.

szkolenie z zakresu czujników TPMS

Dnia 05.12.2017 odbędzie się szkolenie z zakresu czujników TPMS

Dama... Król.... Walet...

Dnia 15 listopada 2017r odbył się II Ogólnopolski Konkurs Fryzur Historycznych pt. „Król, Dama, Walet...” w Zespole Szkół przy ul. Saskiej w Warszawie. Uczestnicy konkursu na wykonanie fryzury, które zachwyciły jurorów, mieli 180 minut. W rywalizacji z innymi uczestnikami godnie reprezentowała naszą szkołę uczennica klasy IIITUF Natalia Gałczyńska.

Szkolenie Kontrasty-Artego

Szkolenie dodało nam pewności siebie w tematyce koloryzacji Artego. Otrzymaliśmy odpowiedz na nurtujące nas pytania i pozbyliśmy się niepewności. Zapoznaliśmy się z szeroką ofertą produktów  marki Artego do koloryzacji i dzięki temu zobaczyliśmy spektrum usług, które możemy wykonać

Serbia Warriors zwycięzcą turnieju LoL

Pierwszy Szkolny Turniej „League Of Legends”, który odbył się w dniach 17 oraz 21 listopada, był emocjonującym przeżyciem dla zawodników i kibiców. W rozgrywkach wzięło udział 14 drużyn, które rozpoczęły od rozegrania meczy wewnątrzgrupowych. Podczas losowania drużyn, do puli dołożono dwa wolne losy. Z jeden strony takie działanie było potrzebne dla właściwego losowania, a z drugiej strony podniosło emocje uczestników, ponieważ drużyny mające szczęście w losowaniu, od razu wyszły ze swojej grupy. Pozostałe mecze rozgrywano do zwycięstwa.

Promowaliśmy praktyki zagraniczne

W ZSP nr 2 w Garwolinie odbyło się spotkanie promujące praktyki zagraniczne organizowane od 2013 roku. Doświadczeniami z wyjazdów dzielili się uczniowie, a wszystkiemu przysłuchiwali się gimnazjaliści z Garwolina. Na koniec nie zabrakło smacznej niespodzianki.

Herbata - boski napój

W dniu 9 listopada 2017r odbyły się w naszej szkole warsztaty „Herbata – boski napój, sztuka zaparzania”. Prowadził je Kiper – ekspert herbat ze Sri Lanki Jerzy Czapla. Szkolenie to było nagrodą dla klasy II TŻiUG za zajecie II miejsca przez Sylwię Białach w ubiegłorocznym konkursie barmańskim „Barman – zawód z przyszłością”. Pan Jerzy opowiedział uczniom o uprawie herbat, przedstawił różne ich rodzaje oraz zapoznał ze sposobami parzenia i podawania herbaty.

Szkolenie słuchaczy M19 w Abplanalp

W dniu 9 listopada Nasi słuchacze KKZ M19 odbyli wycieczkę do Warszawy do centrum demonstarcyjno-sprzedażowego Abplanalp. Słuchacze jak i nauczyciele mieli możliwość obejrzeć nowoczesne technologie światowych producentów w zakresie obróbki metali, jak również szerzej spojrzeć na kompleksowe rozwiązania technologiczne.

Poniedziałek, 11 Grudnia 2017
imieniny: Waldemar, Damazy