Podsumowanie Konkursu Frekwencyjnego

Kolejny rok edukacji w naszej szkole zakończony. Pragniemy podsumować przebieg szkolnego konkursu frekwencyjnego. Zgodnie z założeniami regulaminu konkursowego nagrodzona zostanie klasa, która w całym roku szkolnym osiągnęła średnią roczną frekwencję powyżej 90%.

Festyn z okzaji DNIA DZIECKA

W Zespole szkól nr 2 w Garwolinie 5 czerwca 2019 r. odbył się kolejny , już piąty , festyn „Czas na zdrowie”. Miał on na celu: propagowanie idei zdrowego stylu życia, integracja dzieci i młodzieży w różnym wieku, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, edukowanie poprzez zabawę, uczenie zdrowej rywalizacji.

Kangur Matematyczny

Damian Piętka z klasy II TE wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkole wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny". Z trzydziestoma zadaniami matematycznymi w czasie 75 minut zmagało się  50 uczniów: 22 w kategorii Junior (klasy pierwsze) i 28 w kategorii Student (klasy drugie, trzecie i czwarte).

Międzynarodowy Dzień Elektryka

Dnia 10 czerwca 2019r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Elektryka. W  jaki sposób można ten fakt uczcić? Uczniowie 3 klasy Technikum Elektrycznego postanowili tego dnia wybrać się tam, skąd bierze się prąd. Idealnym miejscem do tego jest Zakład ENEA Wytwarzanie sp. z o.o., czyli Elektrownia w Kozienicach – Świerże Górne.

KRWIODAWSTWO - TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE

ZS nr2  w Garwolinie, w dniu 05.06.2019   kolejny raz w tym roku szkolnym gościliśmy u nas Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie ZS nr 2 i nauczyciele stawili się na akcje wyjątkowo licznie, przybyło nam wielu nowych członków zarówno uczniów jak i nauczycieli. Do oddania zakwalifikowało się 25 osób. Oddali 11.250 l krwi.

Nagrodzeni warsztatami !!!!

Uczniowie klasy I Technikum Żywienia  ZS nr2 w Garwolinie znaleźli się w finale konkursu ogłoszonego przez UPEMI w ramach projektu „Akademia wiedzy o mięsie od pola do stołu” i jako jedyni zostali nagrodzeni warsztatami kulinarnymi.

Warsztaty z Fryzjerstwa

14 maja 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 2 w Garwolinie odwiedzili naszą szkołę. Zorganizowaliśmy spotkanie z zakresu doradztwa zawodowego, podczas którego na zajęciach teoretycznych i praktycznych uczniowie zapoznali się ze specyfiką szkoły i zawodem fryzjera.

Światowy Dzień bez Tytoniu w ZS nr 2 w Garwolinie

O szkodliwości papierosów powiedziano już chyba wszystko. Czynne i bierne palenie każdego roku zabija na całym świecie ponad 7 mln osób. Mimo tego w 2025 roku – jak szacuje WHO – wciąż będzie około miliarda palaczy.

DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

28 maja 2019r. w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się Diecezjalny Zjazd Szkolnych kół Caritas pod patronatem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

II Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej MAM w SOBIE SIŁĘ

18 maja 2019 roku w Trzciance (gmina Wilga) odbyło się ŚWIĘTO RODZINY a w nim II Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej MAM w SOBIE SIŁĘ, Bieg RUN FOR UNITY, świętowano także DZIEŃ ZASTĘPCZEGO RODZICIELSTWA.

Wtorek, 18 Czerwca 2019
imieniny: Elżbieta, Paula, Marek