'Dzień Nauczyciela'

13 października 2017 roku w ZSP nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych połączona z obchodami Święta Edukacji Narodowej. Na początku dyrektor szkoły p. Ewa Flaga przywitała zgromadzonych gości: nauczycieli, nauczycieli emerytów, wszystkich obecnych i byłych pracowników obsługi i administracji oraz młodzież uczącą się w naszej szkole. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Maturzyści na Jasnej Górze

Jest tradycją naszej szkoły, że uczniowie klas maturalnych  każdego roku przed maturą uczestniczą w pielgrzymce na Jasną Górę. Tak też było i tym razem  dniu 4- 5 października 2017r. Podczas pielgrzymki maturzyści uczestniczyli we Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej  oraz w zwiedzaniu Jasnej Góry.  Zakończeniem pielgrzymki był udział Apelu Jasnogórskim.

Kup Pan Szczotkę

"Kup PAn Szczotkę" to akcja organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio oraz NieKANApowych. Celem jej była zbiórka szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki, chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wraz ze Szkolnym Kołem Caritas również włączyli się w tę inicjatywę.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatnich dniach września uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (WMTDay 2017). Polska jest jednym z 22 krajów, które uczestniczą w tych obchodach. Jak czytamy na stronie organizatora akcji: „ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia”.

Gastronomicy w Lublinie :-)

Dnia 12 września 2017r. dla uczniów klas I, II kucharz oraz I, II, III, IV technikum żywienia i usług gastronomicznych została zorganizowana wycieczka do Lublina. W jej programie znalazły się dwa podstawowe punkty: zwiedzanie Targów Przemysłu Piekarskiego I Cukierniczego BAKEPOL oraz zwiedzanie Starego Miasta.

Budimex otwarty dla młodzieży z branży

Początek września dla młodzieży z ZSP nr 2 CKP w Garwolinie rozpoczął się niezwykle intensywnie. 11 września firma Budimex wykonująca aktualnie nową trasę  S17 zaprosiła do siebie na szkolenie przyszłych budowlańców. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z budową i aktualnościami, technologią wykonania oraz kolejnymi etapami budowy.

Filmowcy kolejny raz na podium!!!

Podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych w Łaskarzewie Powiatowe Centrum Kultury i Promocji ogłosiło oficjalnie wyniki konkursu filmowego „A to powiat właśnie” oraz wręczyło nagrody jego zwycięzcom i uczestnikom. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie obecnie klasy IV Technikum Informatycznego.

Ambulans krwiodawstwa po raz pierwszy w tym roku szkolnym

13 września 2017 (środa)
godzina 8:00

ANALIZA WYNIKÓW EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI CZERWIEC 2017

Do egzaminów w sesji letniej podeszli uczniowie siedmiu klas technikum w następujących zawodach:technik budownictwa (kwalifikacja B.33 – kl. III TB), technik elektryk (E.8 – kl. III TE), technik pojazdów samochodowych (M.12 – kl. III TPS), technik żywienia i usług gastronomicznych (T.6 – kl. III TŻiUG), technik informatyk (E.12 – kl. II TI, E.13 – kl. III TI), technik usług fryzjerskich (A.19 – kl. III TUF) oraz dwóch klas zasadniczej szkoły zawodowej: kl. 3 MPS – mechanik pojazdów samochodowych (M.18) i kl. 3 K - kucharz (T.6)...

Pamiętacie I Ogólnopolski Konkurs Mody Fryzjerskiej?

Koniec roku obfitował w tyle wydarzeń, że nie sposób wymienić je wszytkie... 24 maja 2017 roku w Garwolinie po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Konkurs Mody Fryzjerskiej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego. Tematem przewodnim tegorocznej rywalizacji była „Kobieta Motyl’’

Niedziela, 22 Października 2017
imieniny: Halki, Filipa, Przybysława