Zawodowcy na strart - kelner

Uczniowie klasy II i III kucharz oraz III i IV technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w kursie kelner i serwis specjalny. Zakres tematyczny kursu obejmował m. in. pojęcie gastronomii, współczesne trendy w polskiej gastronomii, rodzaje lokali gastronomicznych, aranżacje sali konsumenckiej w zakładzie gastronomicznym, dekoracje sali konsumenckiej, zasady obsługi gości w gastronomii, karty menu, nakrywanie stołów – zasady, serwis talerzowy, zasady serwowania napojów i potraw, sylwetka kelnera.

Zawodowcy na start - Autocad

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym. Uczniowie klasy III technik budownictwa brali udział w kursie: projektowanie AutoCad tj. szkolenie z programu komputerowego wspomagającego pracę projektanta, w tym służącego do budowania geometrycznych modeli projektowanych elementów w dwu i trójwymiarowej przestrzeni euklidesowej (2D/3D) na poziomie podstawowym.

Zawodowcy na start - wózki widłowe

Uczniowie klasy III technik pojazdów samochodowych, III technik budownictwa, III technik elektryk, IV technik pojazdów samochodowych oraz III mechanik pojazdów samochodowych brali udział w kursie: obsługa wózków widłowych z napędem silnikowym oraz wymiana butli gazowych. Kurs składał się z części teoretycznej na której uczniowie poznali m. in. zasady ruchu, obsługi wózka oraz części praktycznej tj. jazda praktyczna po placu menewrowym. Kurs zakończyły się egzaminem organizowanym przez Urząd Dozoru Technicznego oraz uzyskaniem uprawnień.

Ogromny sukces Magdaleny Szeląg

14 czerwca 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym – „Polska w kolorze biało-czerwonym”. Organizatorem konkursu była gmina Trąbki Wielkie, zaś patronat nad konkursem objął Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. W uroczystości uczestniczyła nasza uczennica Magdalena Szeląg wraz z opiekunem Krystyną Gąsiorowską.

NAKRĘTKI DLA WOJTUSIA

W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 12 worków, które ledwie zmieściły się do samochodowej przyczepki. Dzięki wsparciu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie oraz Szkolnemu Kołu Caritas nr 81 Wojtuś otrzymał już wózek inwalidzki. Teraz zebrane nakrętki pomogą w staraniu o specjalistyczny rowerek dla chłopca.

Rafał Paduch i Kamila Dzadz laureatami konkursu plastycznego!

16 czerwca 2018r. w 595 rocznicę nadania Garwolinowi praw miejskich, ogłoszono wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną na portret  księcia Janusza I. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1 miejsce zdobył Rafał Paduch z kl. III TPS, 2 miejsce Kamila Dzadz z kl. I TŻiUG ( opiekun p. Izabela Odziemczyk-Dadas), a 3 miejsce ex aequo z uczennicą  z KLO , Magdalena Szeląg z kl. II TŻiUG ( opiekun p. Krystyna Gąsiorowska).

Budowlańcy zwiedzili TECHNOBETON

W maju mieliśmy przyjemność odbyć szkolenie w fabryce firmy TECHNOBETON, która zajmuje się produkcją własnego systemu stropów sprężonych. Braliśmy udział w próbach obciążeniowych. Szkolenie było zwieńczeniem dwudniowego wyjazdu integracyjnego klasy 2 TB nad jeziorem białym w Okunince. Zdjęcia z integracji pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą.

Szkoła zawodowa najwyższej jakości

8 czerwca w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. W Polsce powstały standardy Jakości Kształcenia Zawodowego jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnieniem jakości.

Akcja 'Daj Włos'

Akcja „Daj włos”, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Górznie, zakończyła się ogromnym sukcesem! 37 osób zdecydowało się na obcięcie długich włosów, z których powstaną peruki dla osób chorych na raka. Włosy oddawały głównie dzieci i młodzież.

MŁODZI INNOWATORZY - Dwójka na podium

Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator” organizowany jest przez Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Czwartek, 21 Czerwca 2018
imieniny: Alicja, Marta, Alojz