News

Odwiedziny w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie [19.11.19]

Odwiedziny w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie

Z okazji 100-lecia  Służb Sanitarnych i 65-lecia powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej klasa III TŻiUG wraz z wychowawczynią Anną Liszewską odwiedziła Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie. Uczniowie  zapoznali się z prezentacją dotyczącą  historii powstania Stacji.

EUROELEKTRA [19.11.19]

EUROELEKTRA

Już kolejna olimpiada za nami. Tym razem 7 listopada odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA. Rozgrywki odbywają się w trzech etapach dla trzech grup tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej.

Ordonka Patriotycznie [13.11.19]

Ordonka Patriotycznie

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem
wraz z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem zapraszają na koncert

ORDONKA PATRIOTYCZNIE - 15.11.2019, godz. 18:00, dworek Miętne

Tadeuszki 2019 [06.11.19]

Tadeuszki 2019

W dniu 28 października 2019r., obchodziliśmy po raz 22  imieniny patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki, zwane „Tadeuszkami”. Ten dzień w kalendarzu szkolnym jest wyjątkowy – pozwala skupić się na patriotycznym wyrażeniu naszych uczuć i emocji. Corocznie skupiamy się na tematyce związanej z osobą i działalnością Tadeusza Kościuszki.

Ambulans Krwiodawstwa był pierwszy raz w tym roku szkolnym [06.11.19]

Ambulans Krwiodawstwa był pierwszy raz w tym roku szkolnym

ZS nr2  w Garwolinie, w dniu 06.11.2019   kolejny raz w tym roku szkolnym gościliśmy u nas Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie ZS nr 2 i nauczyciele stawili się na akcje wyjątkowo licznie, przybyło nam wielu nowych członków zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Otrzęsiny klasy 1-szych [06.11.19]

Otrzęsiny klasy 1-szych

Zwyczajem szkolnym, powtarzanym corocznie, Samorząd Uczniowski, poddał klasy pierwsze tzw. „otrzęsinom”.

Turniej szachowy [31.10.19]

Turniej szachowy

Dnia 29 października 2019 r. odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły z okazji 50-lecia ZS nr 2 w Garwolinie. Turniej odbył się pod kierownictwem Pani Elżbiety Marciniuk i Pani Małgorzaty Biernackiej przy współpracy z Panią Urszulą Maligłówką, Małgorzatą Wojciechowską oraz Kariną Gajewską.

PAMIĘĆ I CHWAŁA BOHATEROM [30.10.19]

PAMIĘĆ I CHWAŁA BOHATEROM

25 X 2019 roku uczniowie klasy IV TE wzięli udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej " Szkoła Pamięta", mającej na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

Szkolenie nauczycieli branży gastronomicznej [30.10.19]

Szkolenie nauczycieli branży gastronomicznej

W dniach 22-24 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyło się szkolenie nauczycieli branży gastronomicznej z terenu całego kraju, którego organizatorem było Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, a koordynatorem pani Małgorzata Pawlonka. Celem szkolenia było poznanie technik zdobienia potraw przy użyciu owoców i warzyw, ale również przedstawienie tego, co w naszym regionie najcenniejsze.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im.T.Kościuszki w Garwolinie nagrodzeni [29.10.19]

Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im.T.Kościuszki w Garwolinie  nagrodzeni

Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. T.Kościuszki w Garwolinie otrzymali wysokie odznaczenia państwowe i nagrody resortowe 24 października 2019r. w czasie uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie.

XLVI edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej [29.10.19]

XLVI edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej

Ach, jak ten czas szybko leci. W piątek 18 października w budynku warsztatów szkolnych, odbył się pierwszy etap XLVI edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.  Swój udział  w tych rozgrywkach zgłosili uczniowie z klas elektrycznych, mechanicznych oraz budowlach.

Światowy Dzień Owsianki [22.10.19]

Światowy Dzień Owsianki

10.10.2019 r. już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Owsianki. Z tej okazji  Koło Detektywów Zdrowej Żywności przygotowało krótkie spotkanie. Część pierwszą stanowił panel sensoryczny przeprowadzony przez  p. Patryka Mianowskiego- Specjalistę ds. Jakości Firmy Brueggen. Uczniowie mieli za zadanie ocenić, czy cechy organoleptyczne owsianki wyprodukowanej tydzień wcześniej znacząco odbiegają od cech owsianki, której data przydatności kończy się za ok. tydzień.

Skarby Soliny - Wyjazd integracyjny klas 3 i 4 TB [10.10.19]

Skarby Soliny - Wyjazd integracyjny klas 3 i 4 TB

Piękna złota jesień przywitała budowlańców nad Soliną. Podczas trzy dniowego wyjazdu integracyjnego uczniowie klas 4 i 3 Technikum Budowlanego zwiedzili z przewodnikiem m.in. zaporę w Dolinie Soliny, którą uczniowie mieli okazję zobaczyć od środka.

Ręce dla Krzyśka - POMAGAM z Dwójką !!! [09.10.19]

Ręce dla Krzyśka - POMAGAM  z Dwójką !!!

W dniach 26 oraz 30 września w naszej szkole odbyła się sprzedaż popcornu oraz loterii fantowej za 2 złotówki J Zebrane fundusze przekazaliśmy na rehabilitację i zakup protez dla Krzyśka. Za pomoc w zbiórce pieniędzy dziękujemy uczniom klas 3K oraz 1TUF.

Konkurs kulinarny DANIE Z OKRASĄ - LISTY UCZESTNIKÓW [09.10.19]

Konkurs kulinarny DANIE Z OKRASĄ - LISTY UCZESTNIKÓW

Zapraszamy  uczniów klas gastronomicznych  drugich, trzecich i czwartych do udziału w konkursie kulinarnym „Danie z okrasą”. Gościem honorowym i przewodniczącym jury będzie Karol Okrasa. Konkurs odbędzie się 14 listopada w naszej szkole.

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 828 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Odwiedziny w Powiato... | Najczęściej czytane: Zapytanie ofertowe d... [11997]

Sobota, 23 Listopada 2019
imieniny: Adela, Felicyta, Klemens