30 listopada Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie uroczyście obchodził jubileusz 50-lecia istnienia.

Święto rozpoczęło się o godz. 12 mszą świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po eucharystii uczestnicy przeszli przed budynek szkoły, gdzie została poświęcona i odsłonięta jubileuszowa tablica pamiątkowa ufundowana przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Odsłonięcia dokonali poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, dyrektor Ewa Flaga oraz wieloletnia nauczycielka Barbara Kalbarczyk.

Część oficjalną, w sali gimnastycznej, w której uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, absolwenci, nauczyciele i uczniowie, poprowadzili Krystyna Gąsiorowska i Łukasz Kornacki, którzy w imieniu całej społeczności szkolnej powitali zgromadzonych gości oraz przedstawili 50-letnią historię szkoły. Wzruszającym momentem były podziękowania, jakie otrzymali wszyscy dyrektorzy ZS nr 2 : Tomasz Puszkiel (1969-1991), Roman Łubian(1991-1996), Edward Pikus (1996-2012), Ewa Flaga (2012-obecnie).

Dzień jubileuszu to również moment wyróżnienia placówki - Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Przedstawiciele  Stowarzyszenia Kucharzy EuroToques Polska ogłosili objęcie patronatem ZS nr 2 (jako jedynej w Polsce!).

W czasie uroczystości przedstawiciele samorządu szkolnego ze sztandarem udali się przed popiersie patrona, gdzie złożyli kwiaty.

Kolejnym punktem  był wspaniały program słowno-muzyczny, którym uczniowie, pod kierunkiem nauczycielek Izabeli Odziemczyk-Dadas i Marzenny Żak, uświetnili galę jubileuszową.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć podziękowań. Statuetkę i Dyplom Przyjaciela szkoły otrzymali Marek Rybacki, Stowarzyszenie Kucharzy EuroToques Polska

Urszula Żuławska Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie, Monika Bondyra Kaufland Polska, Barbara Mączka Hurtownia PUH ROBU, Michał Kopik Lobo Hurtownia owoców i warzyw, Waldemar Żabczyński „K.W.S. Żabczyńscy” , Krzysztof Niedziałek RK Niedziałek, Renata Rybacka Gastroart Studio Kulinarne , Roman Kochanowski Wil – Sad, Anita Wojdyła Brüggen Polska, Krzysztof Królikowski Fale, Loki, Koki, Grzegorz Paśnik Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów, Stefan Gniadek „Smakdrób”, Krzysztof Majewski Auto Handel i Transport Samochodowy, Stefan Kurach Zakład Usługowo – Handlowy ELMER, Agnieszka Piętka Sery zagrodowe , Władysław Mitura „Zdrowy miód”, Krzysztof Kwiatkowski Ferma drobiu, Włodzimierz Jarzyna Biuro Turystyki Krajowej „Krajobrazy”, Sergiusz Śwital, Grzegorz Długaszek, Beata Zegadło Salon Fryzjerski „Beata”, Małgorzata Kamińska „Magnolia”, Izabela Ragus Art Flowers Studio Dekoracji, Dariusz Sadkowski, Janusz Krawczyk. (14 listopada 2019 roku statuetkę otrzymał Karol Okrasa)

Statuetkę i Dyplom Wybitnego Trenera otrzymał Edmund Kopyść, a Dyplomy Wybitnych Sportowców Arnold Kopyść, Leszek Urawski, Andrzej Gudro, Jan Parol i Filip Gac.

Przedstawicielka firmy  SCHAEFFLER, współpracującej ze szkołą, Joanna Ciszewska wręczyła pakiety upominkowe uczniom z klasy IV Technik Pojazdów Samochodowych, III Mechanik Pojazdów Samochodowych Branżowej Szkoły I stopnia oraz jedynej dziewczynie w branży samochodowej, uczennicy Gabrieli Paśnik z klasy I Technik Pojazdów Samochodowych na podbudowie szkoły podstawowej.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Ewa Flaga. Nie zabrakło też słów uznania, życzeń i gratulacji, które składali m.in. poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach Adam Skup, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, zastępca burmistrza Albert Baran, prezes ZNP w Garwolinie Halina Poszytek oraz przedstawicielka Rady Rodziców Małgorzata Zadróżna- Piłka. 

Uwieńczeniem części oficjalnej były dwa wspaniałe torty.

Od godz. 16 rozpoczęło się spotkanie absolwentów, zwiedzanie szkoły, wystaw okolicznościowych, spotkania roczników w salach z wychowawcami i nauczycielami.

Obchody jubileuszu uwieńczył Bal Absolwentów, który potrwał do godz. 24.

Honorowym patronem jubileuszu jest absolwent szkoły starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.


SPONSORZY

 • Ar – Tig P.H.U. Lidia Rogowska Elektronarzędzia, odzież, wyposażenie warsztatów
 • SMAKDRÓB Stefan Gniadek
 • RK NIEDZIAŁEK – części do samochodów
 • Akademia Młodego Piłkarza PROGRES
 • Auto Handel i Transport Samochodowy Majewski Krzysztof
 • AGD Sklep Wielobranżowy Maria Domańska
 • BUDRAMAT Wiesław Wyskwar
 • Krzysztof Miętus Usługi Fotograficzne
 • Salon Fryzjerski „Beata” Beata Zegadło
 • Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów Grzegorz Paśnik
 • Wiesław Fryc
 • „Magnolia” Małgorzata Kamińska
 • Pumar Fabryka Okien
 • Magnetti Marelli Aftermarket Sp. z o. o.
 • Schaeffler Polska Sp. z o. o.
 • Depiclear Centrum Depilacji Laserowej
 • Talaria Resort & SPA
 • Bruggen Polska Sp. z o. o.
 • Wil – Sad Sp. z o. o.
 • P. U. H. „ROBU” Hurtownia Spożywcza
 • K. W. S. Żabczyńscy Sp. J.
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego w Garwolinie
 • Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie
 • Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
 • Hurtownia Warzyw i Owoców Lobo S.C.
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Garwolinie
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie
 • Ferma Drobiu Krzysztof Kwiatkowski
 • Agnieszka Piętka Sery Zagrodowe
 • „Zdrowy Miód” Władysław Mitura
 • Emil Komorniczak
 • Cafe + co Delikomat Sp. z o. o.
 • Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 • Centrum Druku Drukarnia Mateo
 • Bedok Beverages Polska Sp. zo.o.
 • „Grawex” Sklep Mięsny - Maria Rogala

Galeria zdjęć na facebooku.

Załączniki:
Dostęp do URL (http://zsp2garwolin.pl/images/aktualnosci/old/50-lecie_publikacja.pdf)50-lecie_publikacja.pdf[144 MB][ ]0 kB2020-05-13 10:35