Trzech uczniów klasy IVTB, pod opieką nauczyciela Tomasza Świderskiego, wzięło udział w drugim etapie ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o procesie inwestycyjno-budowlanym.

W kwalifikacjach okręgowych brało udział łącznie 226 uczniów z całej Polski. Do ostatniego etapu, czyli ogólnopolskiego dostało się 31 uczniów z całego kraju, z czego trzech z naszej szkoły. Są to: Sebastian Kurek, Filip Przybysz oraz Hubert Winek.

Uczniowie klasy 2 TI, Natalia Drągowska, Michał Niemiec i Szymon Parol, wzięli udział w drugim etapie konkursu języka angielskiego "Faces of America" organizowanego dla uczniów szkół średnich z całej Polski przez UMCS w Lublinie.

Konkurs ma na celu, przede wszystkim, zachęcanie do zgłębiania wiedzy o Stanach Zjednoczonych i promowanie nauki języka angielskiego. Ze 130 szkół biorących udział w pierwszym etapie nasza 3-osobowa drużyna zakwalifikowała się do drugiego etapu i pojechała do Lublina, aby napisać językowy test leksykalno-gramatyczny wraz z pozostałymi 49 półfinalistami.

Dnia 20 marca 2023roku uczennice ZS nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie, które zostały laureatkami w konkursie „Najsmaczniejszy wypiek lub deser bożonarodzeniowy” uczestniczyły w „Czekoladowych warsztatach” w Lodziarni Amarante.

W Światowym Dniu Poezji, 21 marca, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja Ziemi Garwolińskiej”.

Święto poezji wpisało się w obchody 600- lecia nadania praw miejskich Garwolinowi.