Po raz pierwszy w naszej szkole w dniu 29 listopada roku został zorganizowany Maraton pisania listów.

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. Podczas Maratonu Pisania Listów piszemy listy na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane: zostały niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, pozbawiono je kontaktu z rodziną, zostały uwięzione tylko dlatego, że działały w słusznej sprawie.

Miejsko-powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie była organizatorem konkursu literackiego, którego celem było spisanie podania, legendy lub baśni związanej z Ziemią Garwolińską.

Wzięli w nim udział uczniowie zarówno szkól podstawowych jak i ponadpodstawowych naszego powiatu.

8 listopada Europejski Dzień Zdrowego Śniadania wywodzi się z Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Inicjatywa powstała w 2007 roku i obchodzona dzięki współpracy ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou z organizacją Euro-Toques zrzeszającą szefów kuchni. Głównym celem tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród osób w każdym wieku. Ten szczególny Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ma zachęcać do dobrych nawyków żywieniowych i regularnego spożywania posiłków .

Dlatego w naszej szkole został przygotowany Projekt "Śniadanie w zdrowym stylu".Jego autorami są Szkolne Koło Detektywi Zdrowej Żywności oraz Samorząd Uczniowski. Akcja przebiega pod patronatem Firmy Brueggen , producenta płatków śniadaniowych . Polega ona na przygotowaniu raz w tygodniu tj w każdą środę  na dużej przerwie śniadania w postaci płatków z mlekiem i jogurtem, które jest przeznaczone dla naszej społeczności szkolnej.

Lubelski Targi Energetyczne ENERGETICS 2023 to nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń między specjalistami z całej Polski i zagranicy. W tym roku uczniowie kasy 3TE mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Każdy mógł porozmawiać z przedstawicielami firm produkujących aparaty elektryczne oraz zapoznać się z działaniem nowoczesnych narzędzi wykorzystywanych podczas budowy instalacji elektrycznych. Nie zabrakło również firm dobrze rozpoznawalnych na całym świecie, a współpracujących z nami tj. JAKMET, MEWAT, czy WAGO. Uczestnictwo w tego typu imprezach pozwala nam być na bieżąco z trendami panującymi w energetyce.