W rok szkolnym 2020/2021 52 uczniów (w ubr. 71,poprzednich 49, 35, 23 i 15) osiągnęło średnią ocen powyżej 4,75 – otrzymują oni świadectwa z białoczerwonym paskiem.

 

Nasza szkoła w ramach kontynuacji współpracy z firmą JAKMET, pod koniec roku szkolnego otrzymała wspaniały prezent jakim są rozdzielnice - obudowy termoutwardzalne przeznaczone do montażu aparatury elektrycznej.

Podczas zajęć praktycznych na pracowni montażu instalacji elektrycznych, nasi uczniowie budują instalacje elektryczne, które są zasilane z rozdzielnic. Łatwo się domyślić, że są to podzespoły, które także potrafią się zużyć. Nowe, otrzymane rozdzielnice są wykonane z materiałów najwyższej jakości, a nasi uczniowie już od września będą mogli wykorzystywać je podczas zajęć.

Miło nam poinformować, że w XV edycji Konkursu Młody Innowator, organizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną NOT w Siedlcach, nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Praca techniczna autorstwa Łukasza Zająca, Kacpra Włodarczyka oraz Adriana Zawadzkiego uczniów klasy trzeciej Technikum Pojazdów Samochodowych pod kierunkiem Dariusza Wiącka, została pozytywnie oceniona przez techniczny NOT w Siedlcach i znalazła się wysoko na czołowym miejscu. - Bardzo się cieszę, że nasza młodzież chętnie bierze udział w takich konkursach, i ma zapał do dalszej pracy - mówi opiekun.

15 czerwca, w ramach współpracy szkoły z pracodawcami gościliśmy ponownie w  murach naszej szkoły przedstawicieli firmy „Mewat” s.c. W ramach wsparcia kształcenia uczniów technikum elektrycznego w naszej szkole, firma przekazała zestaw uzbrojonych szaf elektrycznych.

Urządzenia zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane aby jak najlepiej wspomóc edukację naszych uczniów. Urządzenia przekazane przez firmę „Mewat” s.c. będą wykorzystywane na zajęciach z „Montażu, uruchamiania i konserwacji maszyn i urządzeń elektrycznych”.