Firma WAGO ELWAG Sp. z o.o. w ramach współpracy z naszą szkołą, postanowiła zaopatrzyć  pracownie elektryczne w zestawy ćwiczeniowe wyposażone w rożnego typu złączki instalacyjne niezbędne podczas budowy instalacji elektrycznych.

Przedstawiciele firmy doskonale wiedzą, że nie ma dobrze wykonanej instalacji elektrycznej bez niezawodnych złączek instalacyjnych. Firma WAGO ELWAG Sp. z o.o. jest światowym liderem w dziedzinie połączeń sprężynowych, a po ich produkty chętnie sięgają elektrycy i ci starsi i nieco młodsi, na przykład absolwenci naszej szkoły.

16 listopada 2022 roku. Środa. Nasze Szkolne Koło Caritas przeżywało swój dzień skupienia. Zgromadziliśmy się w grupie prawie 30 wolontariuszy, by pochylić się nad tematem ubóstwa. W czasach, gdzie żyje się dostatnie, ale co raz częściej pusto i bezsensownie, często w dobrobycie a niejednokrotnie w totalnej biedzie, widząc, jak wielka to niesprawiedliwość i zamknięcie na bliźniego nie mogliśmy zostać obojętni tej prawdzie. 

Stąd po zawiązaniu wspólnoty, zapoznaniu się z nowymi naszymi wolontariuszami klas I zastanawialiśmy się nad ubóstwem w wymiarze społecznym, materialnym i duchowym. Najwięcej czasu zajęło nam nie samo szukanie przyczyn tego rodzaju ubóstwa czy też objawów w naszym świecie, lecz sposobów ich zaradzania. Po ponad półgodzinnej pracy w grupie zaprezentowaliśmy jej owoce. To był bardzo dobry czas podsumowany konferencją wygłoszoną do nas przez Asystenta Kościelnego ks. Pawła Wojdata. 

Zapraszamydo wzięcia udziału w szkolnym konkursie na „Najsmaczniejszy wypiek lub deser bożonarodzeniowy” który odbędzie się 07-12-2022 w Zespole Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie. W załączniku regulamin, karta zgłoszenia oraz receptura.

18 listopada w turnieju udział wzięło 58 osób. Turniej nieustannie cieszy się wielkim „wzięciem” i zainteresowaniem młodzieży. Najliczniej uczestniczyły klasy II Technikum Elektrycznego i IV Technikum Budowlanego.

Wyniki:
I miejsce – Konrad Kowalski kl. IV TI 5
II miejsce – Adam Kulik kl. II TB
III miejsce – Łukasz Zając kl. IV TB 5
IV – Jan Tuszyński IV TE 5
V – Jakub Brzozowski I TI B
VI – Maciej Makule IV TB 5