22 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie wzięła udział  w akcji "Sprzątamy dla Polski". Akcja objęta została honorowym patronatem m. in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Celem wydarzenia było promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, w tym zwłaszcza w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.  Akcja polegała na zorganizowanej zbiórce śmieci z terenów zielonych, co bezpośrednio oddziałuje na stan estetyczny lokalnych środowisk. W ramach akcji uczniowie klasy 1TI posprzątali park przy szkole. Osobą koordynująca była Pani Elżbieta Marciniuk przy współpracy Pani Andżeliki Papiewskiej i Pana Macieja Antonika.