W dniach 9-10 maja 2022 r. aktywni działacze szkolnego koła Detektywi Zdrowej Żywności - uczniowie klas 1 TŻiUG, 2K, 3 TUF, 2 TŻiUG  pod opieką pań Kamili Lis i Anny Liszewskiej  uczestniczyli w wycieczce organizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn „Poznaj Polskę”.

W czasie dwudniowego pobytu uczniowie zwiedzili Sandomierz , a w nim  Bramę Opatowską, Rynek, Katedrę, Wąwóz Królowej Jadwigi .Następnie odbyli spacer podziemną trasą turystyczną  w Opatowie  ,zwiedzili ruiny zamku Krzyżtopór i zmęczeni zakweterowli się w Hotelu Dwór Świętokrzyski. Następnego dnia po śniadaniu   nastąpił przejazd do Nowej Słupi  i przeszli drogą królewską na Święty Krzyż, gdzie  mieli możliwość podziwiania Klasztoru . Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Chęcinach.