3 czerwca Szkolne Koło Honorowych Krwiodawców w ramach projektu „Poznaj Polskę 2022” wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Dęblina i Kozłówki.

W Dęblinie obejrzeliśmy wystawę w Muzeum Polskich Sił Powietrznych, która umożliwiła nam poznanie historii dziejów polskiego lotnictwa, sławnych lotników oraz obejrzeliśmy wspaniałą wystawę samolotów pasażerskich i wojskowych. Mieliśmy możliwość wejścia do środka niektórych maszyn, poznania ich konstrukcji.

Kolejnym punktem wycieczki był Pałac Książąt Zamoyskich w Kozłówce. Zwiedziliśmy wnętrza zespołu pałacowego rezydencji magnackiej. Wystrój zachowany z przełomu XIX wieku zachwycił nas pięknem architektury, ale także kolekcją arcydzieł malarstwa. Malownicze Muzeum Rodziny Zamoyskich znajduje się na terenie przepięknego ogrodu zaprojektowanego w stylu angielskim oraz francuskim. Była to dla wszystkich niezapomniana przygoda.