W roku szkolnym 2022-23 po raz trzeci ruszył projekt „Kalendarz z mundurem”. Projekt edukacyjny  Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany jest do uczniów i nauczycieli w całej Polsce.

Celem projektu, jest zainspirowanie  do poznawania historii Polski, zwłaszcza dziejów naszego oręża, oraz przybliżenie spraw Wojska Polskiego - jego zadań i sukcesów.

Z przygotowanych materiałów będą mogli korzystać zarówno żołnierze, którzy w czasie spotkań z uczniami przedstawią im charakter swojej służby, jak i nauczyciele, którzy z ich pomocą będą mogli urozmaicić prowadzone zajęcia. 

A co bardzo ważne – dzięki multimedialnej formie „Kalendarz” będzie dostępny dla każdego w dowolnej chwili i miejscu, na komputerach czy smartfonach.

W „Kalendarzu z mundurem” zaznaczono najważniejsze daty z historii Polski, zwłaszcza te związane z wysiłkiem wielu pokoleń żołnierzy oraz dni, w których przypadają święta jednostek wojskowych, rodzajów wojsk i dowództw. Wydarzenia takie jak Święto Lotnictwa Polskiego, Wojsk Lądowych czy Dzień Podchorążego dają sposobność mówienia o służbie pełnionej przez naszych żołnierzy, specyfice różnych jednostek wojskowych, nowoczesnym sprzęcie czy wartościach przyświecających kobietom i mężczyznom w zielonych, stalowych lub granatowych mundurach.

W bieżącym roku szkolnym do projektu przystąpiła również nasza placówka jako jedyna ze szkół ponadpodstawowych w powiecie. Na rozpoczęciu roku gościliśmy zastępcę komendanta Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie – podpułkownika Marek Czerwińskiego oraz porucznik Laurę Popis i kapral Aleksandrę Zielińską z 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Książenicach. Goście przybliżyli młodzieży ideę projektu oraz na ręce pani dyrektor szkoły złożyli symboliczny kalendarz. Z tej okazji odczytany również został list skierowany do społeczności szkolnej od Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Obrony Narodowej -Mariusza Błaszczaka.

Dostęp do elektronicznej wersji „Kalendarza z mundurem” znajduje się pod linkiem https://wceo.wp.mil.pl/kalendarz-z-mundurem.

303136828 1210977543018074 5731560351082183674 n