22 września, już po raz trzeci w Dwójce gościł Karol Okrasa. 22 września odbył się szkolny konkurs kulinarny  „Danie z okrasą”, a przewodniczącym  jury był sam Karol Okrasa.

Tytuł konkursu  a jednocześnie temat   wskazywał na przygotowanie dowolnej potrawy  , która ma być okraszona  skwarkami , zaprawą, śmietaną ale też ozdobiona , ubarwiona i upiększona.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 14  uczniów z klas gastronomicznych, którzy zaprezentowali swoje dania według własnych receptur. Były one oceniane przez jury techniczne i degustacyjne w skład którego wchodzili: wicedyrektor Grzegorz Rybak, dyrektor Wydziału  Oświaty , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego  - Justyna Maszkiewicz oraz  absolwent naszej szkoły  - Hubert Masny.

Po zmaganiach kulinarnych odbyło się spotkanie z Karolem Okrasą  w którym uczestniczyli dyrekcja , nauczyciele sponsorzy , uczniowie klas gastronomicznych  i mali goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Były pytania, mądre rady, zdjęcia, selfie i autografy. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą  Karol Okrasa powiedział min., że można w szkole przesiedzieć kilka lat i tak przejść przez kolejny etap edukacyjny lub wykorzystać ten czas, który jest nam dany , czerpać wiedzę i doświadczenie korzystając z pomocy i wiedzy nauczycieli.

Uczestnicy konkursu wyczekiwali ogłoszenia wyniku dzisiejszych zawodów kulinarnych . Jury najwyżej oceniło dania Alicji Ćwiek (3 tżiug) , która przygotowała  zupę chrzanową z chrupiącym boczkiem oraz babeczki śliwkowe z  kruszonką. Jak podkreślił na rozpoczęciu konkursu Karol Okrasa wszyscy uczestnicy dzisiejszego dnia są zwycięzcami bo mieli odwagę zgłosić się do rywalizacji i poddać ocenie. Na koniec były podziękowania i upominki  dla naszego wyjątkowego gościa .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu kreatywności w tworzeniu i aranżacji swoich dań oraz uczniom, nauczycielom i sponsorom dzięki , którym możliwa była organizacja tego kulinarnego wydarzenia . Mamy nadzieję , że gotowanie dla  Karola Okrasy wpisze się w tradycję szkoły i spotkamy się już za rok w kolejnej edycji.

Wkrótce pełna galeria zdjęć

Małgorzata Zadróżna – Piłka

Marta Szymborska

zdjęcia: Sebastian Majewski, kl. IV TI5