Biblioteka szkolna stanowi centrum edukacyjne szkoły, zaplecze wiedzy dla wszystkich dziedzin. Zarówno każdy uczeń  jak i nauczyciel, ma kartę czytelnika i dostęp do księgozbioru. Nasz księgozbiór jest bardzo bogaty - wszystkie lektury szkolne, literatura piękna polska i obca, książki z wiedzy ogólnej z każdego nauczanego przedmiotu, z wiedzy technicznej i specjalistycznej dostosowane do nauczanych przedmiotów zawodowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Tegorocznym beneficjentem NPRCz 2.0 jest Branżowa Szkoła I Stopnia.

Z pozyskanej dotacji zakupiliśmy książki do biblioteki, w tym lektury szkolne, nowy komputer i czytnik kodów kreskowych, ułatwiające pracę bibliotekarzy.

W ramach dotacji zakupiliśmy też książki na nagrody dla czytelników.

Dziękujemy młodzieży, która w wyjątkowy sposób włączyła się w promocję książki i biblioteki przygotowując sesję fryzjerską z książką, plakaty promujące czytelnictwo, pisząc wiersze.