Po raz pierwszy w naszej szkole w dniu 29 listopada roku został zorganizowany Maraton pisania listów.

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. Podczas Maratonu Pisania Listów piszemy listy na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane: zostały niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, pozbawiono je kontaktu z rodziną, zostały uwięzione tylko dlatego, że działały w słusznej sprawie.

W Maratonie wzięli udział nauczyciele wraz z uczniami, który został zorganizowany przez zespół nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie.