8 listopada Europejski Dzień Zdrowego Śniadania wywodzi się z Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Inicjatywa powstała w 2007 roku i obchodzona dzięki współpracy ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou z organizacją Euro-Toques zrzeszającą szefów kuchni. Głównym celem tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród osób w każdym wieku. Ten szczególny Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ma zachęcać do dobrych nawyków żywieniowych i regularnego spożywania posiłków .

Dlatego w naszej szkole został przygotowany Projekt "Śniadanie w zdrowym stylu".Jego autorami są Szkolne Koło Detektywi Zdrowej Żywności oraz Samorząd Uczniowski. Akcja przebiega pod patronatem Firmy Brueggen , producenta płatków śniadaniowych . Polega ona na przygotowaniu raz w tygodniu tj w każdą środę  na dużej przerwie śniadania w postaci płatków z mlekiem i jogurtem, które jest przeznaczone dla naszej społeczności szkolnej.

Dzięki wieloletniej współpracy z Firmą Brueggen mamy możliwość pozyskiwania produktów i ich degustacji przez młodzież . Rada Rodziców a także prywatni darczyńcy zakupują mleko i inne potrzebne do przeprowadzenia  akcji produkty. Serdecznie za to dziękujemy.

Już jutro w środę 29 listopada zapraszamy  o godz. 10:25 na czwartą już edycję Śniadania w zdrowym stylu.

Artykuł: Norbert Ejneberg IVTI

Zdjęcia: Mateusz Dudek IVTI