W Zespole Szkół nr.2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyła się akcja prozdrowotna "Od małego do zdrowego człowieka". Akcja zorganizowana była w ramach XXXI Edycji Olimpiady Zdrowia PCK  z Biedronką a jej inicjatorem była Oliwia Wiśnioch uczennica klasy IV technik żywienia i usług gastronomicznych.

Motywem przewodnim akcji  była ,, Zdrowa dieta i ruch’’. Akcja skierowana była dla dzieci 6-letnich z przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu garwolińskiego. Partnerami akcji byli Firma Brueggen – producent płatków śniadaniowych oraz Piekarnia Żabczyńscy a  gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w  w Garwolinie, dietetyk z poradni Food4life pani Magdalena Ochnio, właścicielka Serów Zagrodowych pani Agnieszka Piętka,  właścicielka Agroturystyki ,,U Ani’’  pani Anna Goliszewska, specjalista do spraw BHP pan Krzysztof Mikulski . Odbiorcami spotkania były dzieci z Przedszkola ,,Plastuś’’ w Garwolinie, dzieci z Grupy 0 Punktu Przedszkolnego w Woli Starogrodzkiej, grupa ,,Pszczółki”’’ z Przedszkola w Górznie oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance.